NC 3 - Surfski
13.12.2019 09.33.46Det var sol og nesten vindstille på Sør-Vestlandet. Trase rundt Hundvåg ble valgt med Klubbhuset på Kisteneset som start og målområdet.


Norgescupen var ikke avgjort, og i Mads Grov sitt fravær, øynet Einar Kjerschow og Bengt Otto Adeler på lik poengsum mulighet til seier sammenlagt. Andreplass eller bedre i løpet var nødvendig for å slå Mats sine opptjente poeng. I dameklassen stilte dessverre ikke utøvere som hadde cup poeng tidligere. Fire dyktige padlere fra vest Norge stilte på startstreken i klassen. Første dame i mål var Marte Aanestad, hun hadde klart beste tid, og stilte i åpen klasse. Mats Wålstedt var like suveren i herreklassen.

En tøff fight under løpet avgjorde nogescupen sammenlagt for herrene. Einar vant spurten mot Bengt, men var allikevel 20 meter bak andreplassen i NC3. Gratulerer Mats Grov med seier i norgescup surfski 2019.

Ivar Kim Røkke ble heldig vinner av uttrekkspremien som var en tørrdrakt.

Takk til teknisk arrangør Stavanger kajakklubb for et flott arrangement.
Tags: #Surfski